Centar za kontinuiranu edukaciju, kao organizacionu jedinicu Visoke škole socijalnog rada u Beogradu, osnovali smo sa ciljem da zainteresovanim stručnjacima različitih profila i studentima pružimo mogućnost obnavljanja postojećih i usvajanja novih znanja i veština, koje su im neophodne za sticanje novih profesionalnih kompetencija i usvajanje novih, inovativnih pristupa u radu sa korisnicima.

Kontinuirana edukacija obuhvata sve oblike usavršavanja iz oblasti socijalnog rada, okupacione terapije i logopedije, a koji nisu u domenu organizovanih vidova osnovnih ili master studija iz ovih oblasti.

Osnovni ciljevi Centra su:

• Promocija celoživotnog učenja odraslih građana čime se doprinosi njihovoj boljoj zapošljivosti i socijalnoj participaciji;
  • Unapređivanje ličnih, društvenih i profesionalnih kompetencija potrebnih za rad;
  • Promocija savremenih znanja u praksi;
  • Promocija visokih standarda kvaliteta u praksi;
  • Saradnja sa stručnjacima različitih profila u praksi;
  • Osnaživane profesionalnih kompetencija praktičara.

Osnovne aktivnosti Centra:

• Razvoj sistema kontinuirane edukacije;
  • Pružanje informacija o programima i kursevima kontinuirane edukacije;
  • Popularizacija ideje kontinuirane edukacije i predstavljanje kurseva široj javnosti;
  • Istraživanje potreba potencijalnih klijenata;
  • Organizacija stučno-naučnih skupova (seminara,konferencija,predavanja,treninga..);
  • Ostali poslovi u oblasti kontinuirane edukacije.

Edukacije su namenjene stručnjacima iz područja društvenih nauka, pri čemu se u opisu svake edukacije specifično navode kriterijumi za upis.

Edukacije se sprovode kroz različite oblike rada, kao što su predavanja, radionice, treninzi, okrugli stolovi, seminari, konferencije i slično.

O završenom obliku kontinuirane edukacije Centar izdaje odgovarajuće uverenje, koje sadrži:

• Osnovne podatke o polazniku;
  • Naziv kursa/oblika edukacije;
  • Vreme održavanja;
  • Broj nastavnih sati;
  • Definisanje stečenih znanja (slušao, položio, osposobljen za primenu metode);
  • Rezultate provere znanja.

Programi Centra za kontinuiranu edukaciju su za studente Visoke škole socijalnog rada u Beogradu besplatni.

Funkcionisanjem Centra rukovodi Programski savet, na čelu sa Koordinatorom Centra kojeg imenuje Nastavno veće na predlog Direktora Visoke škole.

Koordinator Centra: Doc. Dr Sanja Đurđević

Kontakt:

Adresa: Centar Akademika, Kolarčeva 9, Beograd

Broj telefona: 011 4040838, 011 4040839

sanja.djurdjevic@asp.edu.rs

djurdjevic.sanja26@gmail.com

kontinuiranaedukacija@asp.edu.rs

OBAVEŠTENJA

EDUKACIJA ZAKAZANA ZA SUBOTU 30.03.2019. POMERA SE ZA SUBOTU 11.05.2019. GODINE.

Edukacija pod nazivom “Smernice za unapredjenje kvaliteta odnosa prema deci i odraslima sa smetnjama u razvoju i njihovim porodicama” biće održana 01.06.2019. godine.

KATALOG OBUKE