Kratki program:

Procena i tretman aktivnosti svakodnevnog života

Prijava do: 15.09.2020.
Početak: 01.10.2020.

95.000,00 RSD (školarina + administrativni troškovi) po osobi po programu

Predavači

• Veselin Medenica

Za više informacija kontaktirajte nas:

veselin.medenica@asp.edu.rs

.

Pregled

Polaznici KP studija biće osposobljeni da primenjuju instrumente za procenu aktivnosti svakodnevnog života na populaciji osoba sa invaliditetom zarad kreiranja fukcionalnog statusa osobe, izveštavanja o stanju pacijenta, kreiranja tretmana u okviru ustanova iz domena socijalne zaštite, zdravstva i obrazovanja sa fokusom na rehabilitacione ustanove, ustanove za mentalno zdravlje, gerijatrijske ustanove, rezidencijalne centre za stara lica, velike radne organizacije proizvodnog i/ili neproizvodnog tipa, privatne prakse i nevladine organizacije, specijalne škole.

Detalji programa

R.Br. Naziv predmeta Polje Semestar Broj časova ЕSPB
1.         Anatomsko-fiziološka osnova aktivnosti svakodnevnog života Medicinske nauke 1 45 5
2.         Neurološka stanja i aktivnosti svakodnevnog života Medicinske nauke 1 30 5
3.         Aktivnosti svakodnevnog života i mentalno zdravlje Društv.-humanist. 1 45 5
4.         Aktivnosti svakodnevnog života starih lica Društv.-humanist. 1 45 5
5. Instrumenti procene aktivnosti svakodnevnog života kod osoba sa fizičkim disfunkcijama Društv.-humanist. 1 45 5
6.         Stručna praksa Društv.-humanist. 1 90 6
Ukupno časova aktivne nastave 300
Ukupno ESPB 30

Ciljevi programa

Osnovni cilj KP studija Procena aktivnosti svakodnevnog života osoba sa invaliditetom je sticanje užih i funkcionalno povezanih znanja i veština, radi osposobljavanja polaznika za obavljanje posla procene aktivnosti svakodnevnog života kod osoba sa invaliditetom.

Ishodi KP:

Po završetku KP studija Procena aktivnosti svakodnevnog života osoba sa invaliditetom studenti poseduju uska i funkcionalno povezana znanja i veštine neophodne za samostalno sprovođenje procene aktivnosti svakodnevnog života osoba sa invaliditetom uz korišćenje savremenih instrumenata za procenu aktivnosti svakodnevnog života, koji poseduju dobre metričke karakteristike i adaptirani su za srpski jezik.

Polaznici KP studija biće osposobljeni da primenjuju instrumente za procenu aktivnosti svakodnevnog života na populaciji osoba sa invaliditetom zarad kreiranja fukcionalnog statusa osobe, izveštavanja o stanju pacijenta, kreiranja tretmana u okviru ustanova iz domena socijalne zaštite, zdravstva i obrazovanja sa fokusom na rehabilitacione ustanove, ustanove za mentalno zdravlje, gerijatrijske ustanove, rezidencijalne centre za stara lica, velike radne organizacije proizvodnog i/ili neproizvodnog tipa, privatne prakse i nevladine organizacije, specijalne škole.

Opis posla za koji se pripremaju polaznici:

Polaznici KP studija biće osposobljeni da primenjuju instrumente za procenu aktivnosti svakodnevnog života na populaciji osoba sa invaliditetom sa ciljem:

• kreiranja funkcionalnog statusa osoba sa invaliditetom
  • izveštavanja porodice o stanju osobe
  • koncipiranja tretmana (sestrinskih i negovateljskih procedura, fizioterapeutske intervencije, okupacionoterapijskog tretmana)
  • izveštavanja tima o statusu osobe
  • planiranja investicija u okviru ustanove
  • procene isplativosti rehabilitacije
  • kreiranja kratkoročnih i dugoročnih planova ustanove
  • kreiranja izveštaja

KOME JE PROGRAM NAMENJEN?

• Specijalnim edukatorima i rehabilitatorima
  • Defektolozima
  • Somatopedima
  • Oligofenolozima
  • Okupacionim terapeutima
  • Logopedima
  • Fizioterapeutima
  • Radnim terapeutima
  • Psiholozima
  • Pedagozima
  • Andragozima

VAŽNE INFORMACIJE

• Nastava na KP može biti organizovana na dva načina i to: klasično u prostorijama Visoke škole socijalnog rada i kao nastava na daljinu.
  • Lica koja završe KP i žele da se upišu u prvu godinu studijskog programa osnovnih akademskih studija na Visokoj školi socijalnog rada priznaju se predmeti/delovi predmeta (i odgovarajući broj ESPB) koje je student položio u okviru KP.
  • Polazniku koji je položio sve ispite i uspešno stekao predviđene ishode učenja, izdaje se Sertifikat o završenom KP. Ova isprava predstavlja potvrdu da je polaznik obučen i osposobljen da obavlja konkretan posao.
  • U dodatku sertifikata, navode se:
    a) spisak predmeta, koje je student položio, sa pripadajućim ESPB i dobijenom ocenom;
    b) znanja i veštine, kao ishodi učenja, koje je stekao student, a koji su relevantni za posao za koji se izdaje sertifikat;
    c) opis posla za koji je nosilac sertifikata osposobljen.

Veselin Medenica
Docent Visoke škole socijalnog rada